مقالات

فودکورت توچال

موارد استفاده گابیون

گابیون ها نوع خاصی از دیوارهای نگه دارنده باربر هستند که ساختاری سلول مانند دارند . به زبان دیگر این دیوارها قفس ها پیش ساخته شده از سیم های استیل با روکش روی هستند که داخل آنها با سنگ هایی به اندازه مناسب پر شده اند ، در صورت نیاز می توان به این سازه ها ویژگی های مکانیکی خاصی را نیز افزود. این سازه ها بر روی یکدیگر چفت شده اند و با سیم های روکش روی هم محکم می شوند . تنها عیب این سازه ها عمر محدود سبدهای فلزی آنها است.

این عیب که به ندرت رخ می دهد نیز با قرار دادن یک لایه دیگر از گابیون در زمان نیازو یا استفاده از سیم های ضد خوردگی قابل برطرف شدن است .

photo_2018-04-07_19-32-33-800x600

فلاور باکس چیست؟

فلاور باکس ترجمه اش به فارسی جعبه گل می باشد و ما با ساختن فلاور باکس با متریالی مناسب که آب نتواند بر روی آن تاثیر بگذار و یا حتی ضد آب باشد میتوانیم طراحی بالکن یا تراس ساختمان مان را زیباتر سازیم.زیباترین کاری که برای تراس و یا بالکن میتوانیم انجام دهیم این است که طراحی فضای سبز و گل کاری گلدان های آن ها را بیشتر کنیم. ما حتی می توانیم با رعایت اصول نورپردازی فلاورباکس  فضای بسیار دلنیشینی را در زندگی شبانه خود ایجاد کنیم

saat-bad-ejra-shode3-800x600

توری و دیوار گابیون چیست؟

توری و دیوار گابیون چیست؟ چند سالی می‌شود که استفاده از توری سنگی یا گابیون برای طراحی داخلی و خارجی انواع محیط‌ها به یک گزینه ایده‌آل تبدیل شده است؛ به خصوص که گابیون قیمت کمتری نسبت به سایر گزینه‌ها دارد. گابیون یا توری سنگی در حقیقت همان‌طور که از اسمش پیداست، توری‌های دکوراتیوی است که با استفاده از سنگ‎‎‌های زیبا پر شده‌ و انواع کاربری‌ها را در اختیار مشتری‌های قرار می‌دهند؛ از جمله می‌تواند به دیوار تبدیل شده یا به عنوان فضایی برای کاشت گل و گیاه در نظر گرفته شود.

علاوه بر این موارد، انواع گابیون برای ایجاد تفاوت در دکوراسیون هم گزینه‌های بسیار خوبی محسوب می‌شوند. شما می‌توانید با استفاده از توری سنگی تغییرات زیادی در حیاط کافه، رستوران یا فضای ویلا و آپارتمانتان ایجاد کنید. در این مقاله با هشت روش متفاوت برای ایجاد جذابیت و زیبایی بیشتر در گابیون سنگی آشنا خواهید شد.

photo_2018-04-07_19-32-33-800x600

روف گاردن با سنگتوری