تورسنگ در ساخت و ساز های جاده ای

طراحی انواع گابیون ها

طراحی انواع دیوارهای تورسنگ با استفاده از نرم افزارهای کاملا یکپارچه ی سازه ای طراحی شده است که تمام الزامات عملی مانند اقتصاد، زیبایی شناسی و عوامل محیطی را برآورده می سازد.این مقاله همچنین طراحی شش ضلعی با خواص همپوشانی را با طرح مستطیلی که مقاومت در برابر تغییر شکل جانبی دارد را مقایسه می کند. همچنین ظاهر تزئینی ساختار گابیون ها نیز اثرات زیست محیطی را افزایش می دهد، زیرا کمبود زباله ها معمولا در درون ساختار تورسنگی یافت می شود.

این آخرین نرم افزار باید تمام چهره های جامع، تجسمی ، نقشه های طرح ریزی و تمام الزامات طراحی را اجرا کند تا کاربران بتوانند به راحتی نتایج و اجرای عملی تجزیه و تحلیل را درک کنند . نصب دیوار گابیون توسط پیمانکار به صورت عملا در حضور مهندس انجام می شود که تمام مراحل نصب را تایید می کند و تمامی پارامترهای طراحی را انجام می دهد. لغزش، کشش و تحمل فشار خاک در مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد .

دیوار گابیونی
دیوار گابیونی
دیوار تورسنگی
دیوار تورسنگی

تحلیل و بررسی دیوار تورسنگ

در هنگام نصب گابیون عملا یا نرم افزار داده های مورد نیاز مانند شرایط بارگیری، اضافه بار، فشار هیدرواستاتیک، شیب و تراکم سوراخ شدن، تراکم مواد پرکننده گازی، ارزش گالوانیزاسیون پوشش گابیون باید در هنگام طراحی تمام مقادیر آن در نرم افزار اضافه شود و ثبات و تمام پارامترهای مورد نیاز را بیابد.

تمامی این مقادیر باید در درجه اول از لحاظ میزان کشش و فشار خاک مجاز مورد بررسی قرار گیرند و اگر این مقادیر در نظر گرفته شده از تست و بررسی ناموفق خارج شدند ، باید همه ی این پارامترها مرتبا تغییر کنند .

مزایای استفاده از دیوار گابیون

دیوار نگهدارنده گابیون نقش مهمی در ساخت جاده ها، کارهای کنترل سیل ها، پوشش های کانال و کارهای هیدرولیکی دارد. آنها با توجه به اثربخشی هزینه ها، جنبه های زیست محیطی، طولانی مدت و کم هزینه در ساخت و ساز، اقتصادی و سازگار با محیط زیست، با مقاومت در برابر این عوامل، مزایای زیر را دربر دارند.

  • هر قسمت آسیب دیده تورسنگ یا سبد آن می تواند با کمترین هزینه به راحتی تعمیر شود .
  • گابیون برای همه نوع خاک و شرایط آب و هوایی هزینه بسیار کم و شرایط مناسب دارد.
  • گابیون ها  می توانند به راحتی در هنگام ساخت و ساز اجرا شوند .
  • آنها نیازی به مراقبت و شستشو ندارند، زیرا برای ساختارهای دیگر مورد نیاز است.
  •  ساخت و ساز کار اجرای تورسنگ با بارندگی سنگین و کمبود آب قطع نمی شود.
  • ظاهر گابیون ها سازگاری با محیط زیست و زیبایی شناسی دارد
  • ساختار گابیون به دلیل ثبات و تراکم بالای آن باعث کنترل آلودگی صوتی می شود.
  •  گابیون ها می توانند به عنوان گیرنده های ارتعاشی در نزدیکی راه آهن عمل کنند.
  • گابیون ها یا تورسنگ ها می توانند برای سال ها پس از زنگ زدن در برابر خوردگی مقاومت کنند.

نتیجه گیری

حاشیه نویسی فنی این مقاله از منظر اجتماعی پدیدار می شود و در زمینه ساخت و ساز جاده ها، ساختارهای سیلاب و همچنین پل های شکسته و زمین مجاور آنها که کشش و فرسایش را کنترل می کند، ادامه می یابد. تغییر انحرافات گابیون مانند نوک تیز شدن یا ساختار سرازیر شده می تواند فرسایش را با انجام وظایف اساسی خود کنترل کنند و در عین حال توانایی های غیر قابل نفوذ و نفوذپذیری را حفظ کند.

این مقاله همچنین طراحی شش ضلعی با خواص همپوشانی را با طرح مستطیلی که مقاومت در برابر تغییر شکل جانبی دارد را مقایسه می کند. همچنین ظاهر تزئینی ساختار گابیون ها نیز اثرات زیست محیطی را افزایش می دهد، زیرا کمبود زباله ها معمولا در درون ساختار گابیون یافت می شود.

قسمتی از پشت دیوار نگهدارنده گابیون که در زمین ها به طور طبیعی گسترش می یابد باعث پوشش لجن زارها می شود . موادی که در پس کار استفاده می شود باید از منبع مورد تایید فراهم گردد و دارای خواص زهکشی مناسب برای جلوگیری از فشار هیدرواستاتیک باشد تا باعث ایجاد محلول در ساختار شود. همچنین از مطالعه چند مورد مشخص می شود که اندازه سنگ های گرد باید باعث تغییر شکل گابیون شود که باعث ایجاد حرکت در داخل قفس گابیونی می شود، همانطور که در کانال ها به این شکل از آنها استفاده می شود.

سنگ ها

ممکن است بستر، نرده چوبی یا سبد یا حائل گابیون با ارتفاع و اندازه مش که با یکدیگر انباشته شده اند متفاوت باشد تا یک ساختار یکپارچه ایجاد شود. سنگ معدن باید دراز و بلند باشد نه به صورت گرد شده یا پهن،سنگ های صخره ای پر شده در سبد گابیون باید با سطح پوششی خود به گونه ای باشند که ظاهر کار را تزئین کنند.

خواص مختلف و آزمایش های آزمایشگاهی سیم GI مانند اندازه گیری، گالوانیزه و استحکام کششی قبل از اجرای یک ساختار گابون باید به طور کامل انجام شود،همچنین نتیجه گیری می شود که زمانی که شیب مناسب نیست، ساختار منجر به فاجعه خواهد شد، تمام فرمولهای مکانیک خاک در هر کاربردی از نظریه که بیشتر به طور صریح مشتق شده است استفاده می شود.

مشورت با حرفه‌ای‌ها

برای اجرای گابیون به زیباترین شکل ممکن نمی‌توان سراغ هر شرکتی رفت. به خصوص که این روزها تعداد شرکت‌های مدعی تولید گابیون مقاوم بالا رفته است؛ اما در حقیقت خبری از کیفیت نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب قطعی، انواع گابیون و طرح‌های اجرا شده آن را توسط شرکتی که قصد دارید با او کار کنید، به خوبی بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید.

مشاوره با کارشناسان شرکت سنگتوری می‌تواند ضروری‌ترین نکاتی را که باید از دانستن آن‌ها باخبر شوید، در اختیارتان قرار می‌گذارد و پروسه تصمیم‌گیری را برایتان آسانتر خواهد کرد.

میتونید با مشاوران شرکت (سنگتوری) (۸۸۷۹۳۳۸۹-۰۲۱ یا ۸۸۷۹۳۶۲۸-۰۲۱) درمورد خرید انواع سنگ،تورسنگ و قفس گابیونی و.. تماس بگیرید تا اصولی و حرفه ای راهنماییتون کنیم.

مطالب مرتبط

گذاشتن یک دیدگاه