در باب یک پروژه:فودکورت توچال

فودکورت توچال در یکی از بهترین ارتفاعات تهران واقع شده است، فضایی به وسعت ۱۵۰۰ متر مربع را در بر میگیرد.قدم زدن در جاده آسفالت پیچ‌و‌تاب خورده‌­ای که شما را به بلندای کوه می­‌رساند و تهران را زیر پاهایتان می­‌آورد، تماشای پایتخت پر زرق‌وبرق و شلوغ از ارتفاع و در هوای باز، تجربه‌­ای متفاوت و خاطره انگیزی را برایتان رقم می‌­زند.

اجرای تور سنگ

چکیده

در بهار سال ۹۴ شرکت سنگتوری مسئولیت تخریب و طراحی تورسنگی این پروژه را در دست گرفت که نیازمند طراحی ارگانیک و خلاقانه بود. ۳ هدف اصلی کارفرما شامل حفظ بافت طبیعی و صدمه ندیدن درختان، از بین نرفتن دید بی نظیر و زیبای منطقه، و در آخر قیمت گابیون که البته مورد اول کار چندان سختی نبود!!.

 

آغاز کار

به دلیل این که گابیون یا تور سنگ خود از دل طبیعت است و نه تنها اجرای آن باعث تخریب محیط زیست نمیشود بلکه گابیون برگرفته از دل طبیعت است.با توجه به اقلیم منطقه باید مصالحی استفاده میشد که نیاز به ترمیم و نگهداری نداشته مقاوم و بادوام و نسبت به چوب دارای مزایایی هم باشد. به همین دلیل مناسب ترین انتخاب چوب پلاستیک بود.

دیوار گابیونیمتریال بعدی مورد استفاده سنگ بود ولی خوب چه سنگی برای یک سازه ی ۲ طبقه؟ جواب سوال نصب گابیون یا تور سنگ بود.

در اولین جلسه با کارفرمایان تصمیم بر آن شدکه با توجه به موقعیت و اقلیم کوهستانی و طبیعی پروژه،  متریال غالب نمای ساختمان ها از گابیون استفاده شود که علاوه بر زیبایی حس یک کاملا طبیعی را در محیط آرامش بخش کوهستان حفظ کند،و همینطور استفاده از تور سنگی در طراحی میزها و صندلی ها.

قیمت دیوار گابیون

مرحله اجرایی

با ورود تیم اجرایی و مهندسان نگرانی های جدیدی از جمله ایستایی تور حصاری گابیون ها به دلیل ارتفاع ۵.۵ متری و ضخامت کم (حدود ۱۷ سانتی متر) به دلیل دکوراتیو بودن سازه ایجاد شد که بنا گردید این ایستایی بوسیله پروفیل،ناودانی،و مقاطع آی پی آی ایجاد گردد.

اجرای تورسنگ های توچال بوسیله مقاطع گرد ۲۰ میلی متری و ۶ میلی متری اجرا شد، نکته خاص گابیون های این پروژه آن است که تمامی مقاطع ۲۰ میلی متری در کارگاه طبق نقشه های فاز ۲ خم شده و به محل پروژه منتقل شده که منجر به آن شده که هیچ اتصالی در این مقاطع حتی  در گوشه های کار دیده نشود.

و در نهایت تلاش ۲ ماهه تیم سنگتوری منجر به ساخت بزرگترین پروژه گابیون دکوراتیو و فودکورت گابیونی در ایران شود.

فودکورت توچال

 

نظر شما چیست؟ نظر خودتون را با ما در دیدگاه به اشتراک بگذارید؟
هم اینکه میتونید با مشاوران شرکت سنگتوری (۸۸۷۹۳۳۸۹-۰۲۱ یا ۸۸۷۹۳۶۲۸-۰۲۱) درمورد خرید انواع سنگ و قفس گابیونی و.. تماس بگیرید تا اصولی و حرفه ای راهنماییتون کنن.

مطالب مرتبط

گذاشتن یک دیدگاه