سبدهای گابیونی چیست

دیوار، سبد و نرده گابیون

سبدهای گابیونی چیست و مزایای استفاده از آن ها چیست

اگر به باغبانی یا محوطه سازی علاقه دارید، این یک فرصت خوب است که قبلاً دیوارها، سبدها یا نرده های گابیون را مشاهده کرده باشید.

یا شاید قبلاً هنگام تحقیق در مورد گزینه های خود، در مورد آن ها شنیده باشید. اما شاید شما کاملاً با آنچه در واقع هستند، آشنا نباشید.

دیوارهای گابیون از زمان های بسیار قدیم وجود داشتند که از معروف ترین آن ها در کنار رودخانه رود نیل بود.

اما امروزه، آن ها به دلایل زیبایی شناختی و ساختاری در هزاران باغ استفاده می شوند.

در اینجا، ما می خواهیم ببینیم که دقیقاً گابیون ها چه هستند و به شما کمک می کنیم تا تشخیص دهید که آیا گزینه های مورد نیاز باغ شما هستند یا خیر.

گابیون
گابیون

دیوارهای گابیون چیست؟

سازه های گابیون معمولاً به عنوان دیواره های گابیونی کامل دیده می شوند. گابیون از واژه ایتالیایی “قفس بزرگ” گرفته شده است و این یک اصطلاح مناسب برای آن ها است.

در اصل، می توان آن ها را ازدواج بین سنگ و سیم دانست. آن ها از نظر ماهیت ساده هستند، جایی که یک قفس سیمی ساخته شده و پر از سنگ هایی است که در بالای یکدیگر قرار گرفته اند.

بعضی اوقات، سنگ ها را می توان با مواد مختلفی مانند کاشی، آجر شکسته، حتی پینکون و سنگریزه جایگزین کرد. موادی که شما از آن استفاده می کنید ممکن است ضخامت متفاوتی از سیم را داشته باشند، زیرا ممکن است یک توری نازک تر برای جلوگیری از ریختن مواد ظریف مانند سنگریزه مورد نیاز باشد.

آن ها علاوه بر داشتن یک سادگی چشمگیر، قادر به تحمل فشار زیاد، ظاهری طبیعی و زنگ زده دارند که باعث می شود در بسیاری از باغ ها و همچنین یک انتخاب کاربردی، به عنوان یک ویژگی چشم نواز به حساب بیایند.

سبدهای گابیونی چه هستند؟

وقتی به ساختارهای گابیونی نگاه می کنید، احتمالاً چند اصطلاح متفاوت را با هم می بینید که در ابتدا جدا کردن آن ها دشوار به نظر می رسد. و همچنین در دیوارهای گابیونی، ممکن است در مورد سبدهای گابیونی بخوانید یا بشنوید.

سبدهای گابیونی به سادگی مش های مفتولی هستند که به عنوان مواد تشکیل دهنده ی دیوار استفاده می شوند. همانطور که گفته شد شما باید هنگام انتخاب سبدهای مناسب دقت کنید تا موادی که دیوار از آن ساخته شده است، متناسب باشند.

در بیشتر موارد، این سیم از فلز گالوانیزه ساخته شده است، اما گزینه های دیگری نیز در اینجا وجود دارد. برای مواد سبک تر می توانید از مش جوش داده شده ی سبک فاصله دار استفاده کنید.

با این حال، هنگام استفاده از مواد سنگین یا ساخت دیوار نگهدارنده، شما می خواهید مش سیم فلزی ورقه ای و قطر سیم سنگین تری داشته باشید تا از یکپارچگی ساختاری دیوار اطمینان حاصل شود. آن ها اغلب به صورت مجموعه های بسته ای مسطح فروخته می شوند که پس از آن می توانید آن ها را باز کرده و با مواد انتخاب شده پر کنید.

توری سنگی
سبدهای گابیونی

سبدهای گابیونی جمع آوری و ماندگاری آسانی را دارند، بنابراین می توانند تا ۵۰ سال محکم و ایمن بمانند.

علاوه بر این، آن ها یک ابزار قابل انعطاف نیز هستند که به اشکال و اندازه های مختلفی ارائه می شوند. علاوه بر دیوارهای ساده و مسطح گابیونی، می توانید قفس های خمیده ای به دست آورید تا ظاهری گردتر برای باغ انتخاب کنید.

نرده ی گابیونی چیست

نرده ی گابیونی تقریباً دقیقاً مانند دیوارهای گابیونی کار می کند، آن ها فقط هدف دیگری دارند.

در بیشتر موارد از دیوارهای گابیونی به عنوان دیوار نگهدارنده استفاده می شود. این بدان معناست که اگر شما یک باغ یا هر منظره ای دارید که با سطوح مختلف جدا شده باشد، دیوارهای گابیونی به حفظ خاک یا سنگریزه کمک می کنند تا به سطح پایین نریزد.

با این وجود، نرده گابیونی برای حفظ سطح بالاتر، بلکه به عنوان تقسیم بین یک فضا و فضای دیگر استفاده نمی شود.

نرده ی گابیونی برای ساخت دیواری سخت تر است. وزن مواد به تنهایی می تواند خطرناک شود. به همین دلیل، حتماً با یک سازنده حرفه ای یا مهندس سازه که تجربه کار با این ماده خاص را دارد، مشورت کنید.

میتونید با مشاوران شرکت (سنگتوری) (۸۸۷۹۳۳۸۹-۰۲۱ یا ۸۸۷۹۳۶۲۸-۰۲۱) درمورد خرید انواع سنگ،تورسنگ و قفس گابیونی و.. تماس بگیرید تا اصولی و حرفه ای راهنماییتون کنیم.

مطالب مرتبط

گذاشتن یک دیدگاه