سنگ توری، توری برای به دام انداختن زیبایی

مقدمه

امروزه یکی از مهمترین چیزهایی که مردم دوست دارند به آن برسند ایجاد زیبایی در خود و محل زندگی خودشان است. و بسیاری از آن ها دنبال یک نوع زیبایی خاص میگردند که کمتر مرسوم شده باشد و بتواند هر بیننده ای را مجذوب خود کند. از این رو سراغ گابیون ها یا همان سنگ توری ها رفته اند.زیبایی تنها دلیل مردم برای استفاده از آن نیست.سنگ توری به خاطر در دسترس بودن منابع آن بسیار راحت و سریع می تواند تولید شود و دقیقا بخاطر همین امر بسیار ارزان نیز تمام می شود. از طرفی بسیار قابل انعطاف می باشد و می توان با کمی خلاقیت همواره طرح های نوینی از آن درآورد و مانع از این شد که یک طرح تکراری استفاده شود.

اجرا با سنگ توری

مورد دیگر این است که طراحی تورسنگی از دل طبیعت است و این به حس انسان کمک می کند و باعث آرامش او می شود. از این رو چرا نباید از سنگ توری در دکور و یا در مصالح ساختمانی خود استفاده نکرد؟

در این مقاله قصد داریم به روش هایی اشاره کنیم تا اگر سنگ توری یا گابیون دارید آن را زیباتر کنید یا اگر میخواهید یکی از انواع گابیون را تهیه کنید بدانید چطور می توانید با چند روش ساده زیبایی خاص تری به آن اضافه کنید و یکی از لوکس ترین دکورها را برای خود با هزینه مقرون به صرفه و کم را داشته باشید. پس این نوشته را از دست ندهید و خانه خود را بیایید زیبا کنید.

 

 

دیوار سنگ توری
دیوار گابیونی

 

 

نور همیشه جذاب، حتی در سنگ توری

یکی از مهمترین نکاتی که همیشه در زیبایی تاثیر مستقیم دارد و می تواند یک مکان بسیار زیبا یا بسیار بدریخت نشان دهد نحوه نورپردازی است. پس چرا از این امکان در سنگ توری استفاده نکنیم؟ همانطور که میداند سنگ توری بصورت خشک چینی می باشد و فضاهای میان سنگ ها خالی است. این فضاهای خالی امکان بسیار مناسبی برای مخفی کردن و سیم کشی مخفی لامپ ها می باشد. یکی از بهترین لامپ ها در این مورد می تواند led ها باشند. چرا که هم کوچک هستند هم پر نور و هم کم مصرف. شما تصور کنید شب هنگام یک نور ملایم آبی با کمی سفید از میان سنگ های سنگ توری به عنوان شب تاب بتابد. زیبا نیست؟ تصورش حال آدم را خوب می کند چه برسد به داشتن این امکان زیبا.

خلاقیت در سنگ توری

با کمی خلاقیت و استفاده از شیشه ها و آینه ها در این فضاهای خالی می توان نورپردازی حرفه ای تر و زیباتری در این تور سنگ ها انجام داد.

البته همیشه لازم نیست که نورپردازی شما داخلی و مخفی در دل سنگ باشد. اگر بتوانید محیط طبیعی را در کنار سنگ القا کنید بسیار هم زیبا می شود. حال بیایید تصور کنید نور آبی را در داخل سنگ ها استفاده کردید و نور سفید را به شکل ماه در کنار و بالای سنگ ها استفاده کنید. یک شب رویایی سنگی برای خود می سازید. می بینید بسیار آسان است. کافی است به خودتان اعتماد داشته باشد و دست به کار شوید. از گابیون ها استفاده کنید خلاقیت به خرج دهید و محیط زندگی خودتان را از یکنواختی خارج کنید.

اگر هزینه کرده باشید می توانید از سنسورهای حرکتی استفاده کنید تا با حرکت کسی از جلوی تورسنگ شما رنگ های زیبا به نمایش دربیاید.

 

گلدان سنگ توری
گلدان سنگ توری

 

سنگ در طبیعت زیباتر است

یکی دیگر از روش هایی که می توانید سنگ توری های خودتان را زیبا کنید استفاده از المان های طبیعی در کنار یا درون گابیون خودتان است. قبول ندارید سنگ در طبیعت و کنار خزه های سبز یا در کنار چشمه و رودخانه و آسیاب بادی زیباتر و خوش جلوه تر است؟ خب ما که سنگ را به خانه آوردیم چرا نخواهیم المان هایی از طبیعت را که بسیار هم ساده هستند در کنار سنگ بگذاریم؟

به طور مثال به شکل کاملا ساده می توانیم از گیاهان پیچشی به صورت کوچک در گلدان های ریز در داخل حفره های سنگ توری جای دهیم و بگذاریم رشد کنند آن وقت تصور زیبایی آن آدم را سر ذوق می آورد. علاوه بر آن حس دل نشین بودن در طبیعت آن هم در فضای خانه و داشتن هوایی همواره تمیز و محیطی سبز و زیبا روحیه انسان را می تواند از این رو به آن رو کند.

امتحان کنید. شک نکنید. یکی از این روش های المان های طبیعی این است که از سنگ توری به شکل گلدان استفاده کنید. این یکی از زیباترین روش ها و البته مرسوم ترین آن ها نیز محسوب می شود.

 

 

دنبال سنگ های رودخانه ای باشید

سنگ های رودخانه ای همیشه تیر و تار نیستند. اگر علاقه ای به رنگ های مشکی و تار ندارید گرچه آن ها هم زیبایی خاص خودشان و علاقه مندان خودشان را دارند ولی سراغ سنگ های طرحدار و رنگی بروید این سنگ ها را در هرجا که زندگی کنید می توانید ببینید و پیدا کنید. کافی است کمی بیشتر به محیط اطراف خودتان نگاه کنید و از آن استفاده کنید.

اگر به خلاقیت و نوآوری زیادی علاقه مندید از چندین نوع سنگ رودخانه ای در یک سنگ توری استفاده کنید و از آن لذت ببرید. مهم این است که اول خودتان لذت ببرید. اگر خودتان توانستد از ته دل از محیطی که در آن زندگی می کنید لذت ببرید دیگران نیز بی شک عاشق آن محیط می شوند.

 

 

آب و سنگ، دو دوست سفت و نرم

احتمالا تا حالا رودخانه و سنگ های رودخانه ای را دیده اید. زیبایی دل فریبی دارد مخصوصا زمانی که بر روی سنگ ها روان می شود و از میان آن ها راه خود را باز می کند. گرچه نمی توان در زندگی شهری امروزی این چنین محیطی را همیشه تجربه کرد اما با پیشرفت علم به سادگی و با ارزان ترین هزینه این محیط را در منزل تداعی کرد. سنگ توری را می توان با یک آبنما گابیونی کوچک ادغام کرد. آن وقت حرکت نرم آب بر روی سنگ توری چقدر زیبا و دلنشین می تواند باشد.

 

 

ستون های گابیونی
ستون های گابیونی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در نتیجه

به نظر شما زیباترین این روش هایی که گفتیم کدام یک است؟ به نظر من اگر دلتان یک چیز لوکس و زیبا و خاص می خواهد همه این موارد را باهم داشته باشید. آب روان بر سنگ توری که درون خود نورپردازی دارد و از نورهای ملایم استفاده می کند و در کنار این ها سبزه یا خزه هایی در حال زندگی هستند و یک مینیاتور زیبا بر روی دیوار، پرچین یا حیاط خانه و یک دکوری که شاید به اندازه یک سوم خرید یک مبل هم هزینه ندارد میتوانید داشته باشد.

همه این ها بستگی به خودتان دارد. شاید به تنهایی نتوانید سنگ توری را درست کنید اما شک نکنید می توانید به تنهایی هم زیبایی خاصی به سنگ توری خود بدهید و با آن محیط زندگی خودتان را زیبا و دلفریب بکنید. این را یادتان نرود تورسنگ ها انعطاف خوبی دارند پس یک محیط خوب برای آن انتخاب کنید و سپس با خلاقیت خود یا اعضای خانواده خود سعی کنید به سنگ های داخل آن روح بدمید و با این کار به خانواده خود و مکان زندگی یا محل کارتان زیبایی جذابیت و آرامش را هدیه بدهید.

 

برای  دریافت مشاوره رایگان و لیست قیمت سنگ توری در سراسر ایران با ما در تماس باشید.

 

 

مطالب مرتبط

گذاشتن یک دیدگاه