طراحی گابیون دکوراتیو در چه مکان هایی قابل اجراست

گابیون دکوراتیو چیست؟

گابیون دکوراتیو بر حسب طرح ارائه شده با استفاده از توری فلزی در ابعاد و سایزهای مختلف ساخته می‌شود که می‌توان درون آن را با مواد معدنی طبیعی یا موادی مبتنی بر طرح درخواستی پر کرد. سازه گابیونی طیف وسیعی از طراحی داخلی و محوطه سازی را در بر می‌گیرد که از جمله می‌توان به ساخت المان‌هایی مانند: شومینه، آتشدان، پایه میز یا نیمکت، دیوار یا حصار، باربیکیو و غیره و غیره اشاره نمود.

طراحی گابیون دکوراتیو

سازه گابیونی در طراحی مدرن با کمترین امکانات قابل اجرا بوده، اما ایده‌ای خلاقانه را به شما ارائه می‌دهد. گابیون یکی از پرکاربردترین سازه‌ها از زمان‌های بسیار دور تا به امروز بوده است و در گذشته از آن به عنوان مصالح اصلی در ساخت و ساز استفاده می‌شده است. کما این که امروزه نیز نه تنها در ساخت و ساز کاربرد دارد، بلکه استفاده از این سازه فراتر رفته و به عنوان عنصری در طراحی دکوراسیون داخلی یا محوطه سازی بوده که با نام گابیون دکوراتیو شناخته می‌شود.

"<yoastmark

گابیون دکوراتیو در چه مکان‌هایی قابل اجراست

گابیون دکوراتیو در طراحی معماری داخلی

سازه گابیونی این مزیت را دارد تا در طراحی معماری داخلی به عنوان دیوار گابیونی، شومینه یا میز و سایر المان‌ها استفاده شود. برای مثال: شومینه گابیونی یکی از عناصریست

طراحی گابیون در رستوران و کافی شاپ

استفاده از سازه گابیونی در دیزاین رستوران و کافی شاپ بسیار مرسوم است که جلوه‌ای مدرن به فضا می‌بخشد. علاوه‌براین گابیون دکوراتیو این مکان‌ها را مدرن جلوه داده و می‌توان ایده‌های متنوع زیادی در رستوران یا کافی شاپ با گابیون داد. برای نمونه: می‌توان میز پیشخوان کافی شاپ را با استفاده از گابیون طراحی کرد یا پایه‌های میز و صندلی را با آن اجرا نمود.

"<yoastmark

طراحی گابیون در فضای باز

گابیون دکوراتیو را می‌توانید به آسانی در فضای باز استفاده کنید؛ ساخت و اجرای المان‌هایی همچون: گابیون باربیکیو که یکی از اصلی‌ترین عناصر برای اوقات فراقت در فضای بیرونی منزل است. گابیون باربیکیو علاوه‌براین که طرحی مدرن و شیک دارد، از استحکام و استقامت بالایی برخوردار بوده و همین امر موجب افزایش طول عمر آن خواهد شد.

از دیگر گابیون دکوراتیو در فضای باز می‌توان به: دیوار گابیونی، شومینه یا آتشدان گابیونی یا حتی نمای گابیونی اشاره کرد که این روزها طرفداران بساری دارند.

طراحی گابیون در مراکز تجاری

برای اجرای نمای ساختمان تجاری یا قسمتی از ساختمان تجاری می‌توانید از سازه گابیونی استفاده کنید. یکی از مزایای گابیون دگوراتیو این است که به راحتی می‌توان این سازه را در ابعاد متفاوت اجرا کرد؛ بنابراین تلفیق گابیون دکوراتیو با چوب و سایر متریال‌ها در مکان‌های تجاری ایده خاص خلق خواهد کرد.

"<yoastmark

گذاشتن یک دیدگاه