مقالات

Like

راهنمای ساخت گابیون ۱

اطلاعات موجود در این مقاله گردآوری شده از منابع تحقیقاتی و اطلاعاتی SANS 1200 DK و Colto 5200 درباره گابیون ها می باشد . مطابق با اطلاعات موجود در این مقاله یک کارگر حرفه ای و یا یک کارگر غیر حرفه ای می تواند به راحتی ساختار گابیونی خوب، سازه ای، دوام و جذاب را سریع و آسان پیاده سازی نماید .

آنچه تابحال درباره روش ساخت گابیون خواندید امکان اجرای گابیون در شرایط مختلف جغرافیای را به آسانی به شما می دهد . جهت تکمیل اطلاعات به مقاله ی روش ساخت گابیون ۲ مراجعه نمایید و در صورت وجود هرگونه سوال با تلفن های مجموعه سنگتوری تماس بگیرید تا کارشناسان شرکت اطلاعات تکمیلی را تقدیم شما کنند .

این کار شامل تجهیز، مونتاژ و پرکردن گابیون های مش سیم با سنگ است که ابعاد ، خطوط ، اندازه ها و درجات آن توسط مهندس ساز و کار تعیین و

ادامه مطلب
Like

راهنمای ساخت گابیون ۲

پنل جلو، عقب و انتهایی باید به صورت عمودی قرار داده شده تا به شکل یک جعبه باز شوند . پانل ها باید همراه با سیم های ضخیم تر طراحی شده و با محکم پیچاندن سیم در اطراف پیچ و خم یا لبه پانل متقاطع قرار گیرند . دیافراگم های داخلی باید به سمت عمودی برداشته شوند و به همان شیوه محافظت شوند.

سیم روکش دار را در گوشه های بالای پانل قرار دهید تا از بالا به پایین پیوند داده شود.  لبه های برگه های باز شده گابیون را با کمک تکنیک دو حلقه ای یا تک حلقه ای متصل نمایید .  اجازه دهید بین حلقه ها ۱۰۰ میلیمتر فاصله باشد. یک قطعه سیم تقریبا ۱.۵ برابر با طول لبه را به هم متصل کنید. حداکثر طول لبه که در یک بازه زمانی گره خورده است نباید بیش از ۱ متر  باشد. لبه های طولانی باید توسط چندین سیم

ادامه مطلب
Like

دیوارهای حائل گابیونی و موارد استفاده آنها

سازه های حائل اغلب برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سازه هایی که در معرض بارهای طبیعی زمین های شیب دار قرار گرفته اند استفاده می شود .

سازه های حائل نوع گابیونی یکی از اقتصادی ترین و کارآمدترین راه حل برای تثبیت شیب طبیعی می باشد. دیوار گابیون نیز برای کارایی زهکشی به جای دیواره های گرانشی ترجیح داده می شود. مقاله حاضر خلاصه ای از تعریف، انواع گابیون، زمینه های استفاده گابیون و مزایای عناصر گابیون است.

ادامه مطلب
کاربردهای جالب و متنوع گابیون
Like

گابیون یا تورسنگ و کاربردهای جالب و متنوع آن

تاریخچه استفاده از گابیون

موارد استفاده گابیون از گذشته های دور، البته نه با شکل مدرن امروزی، یکی از روش های کارآمد در به کارگیری مصالح سنگی و چوبی، جهت مصارف مختلف بوده است. این ترفند اولین بار، کاربرد نظامی و دفاعی داشت و برای حفاظت از قلعه ها و شهرها و تجهیزات جنگی در برابر دشمن طراحی شد. در ادامه از مزایای گابیون ها یشتر می خوانیم.

دیوار سنگی دفاعی هادریان، واقع در شمال انگلستان امروز، مربوط به سده دوم میلادی، با هدف جلوگیری از حملات دشمن پس از آن، تور سنگی هایی با سبدها و شبکه بندی های چوبی ساخته شد تا در حاشیه رودخانه ها برای جلوگیری از بالا آمدن سطح آب و کاهش خسارت سیل تعبیه شوند.

این روند ادامه پیدا کرد تا سال های نه چندان دور که در روستاها و کوهستان، برای جلوگیری از ریزش سنگ های اطراف خانه های مسکونی و یا برای

ادامه مطلب
دیوار تورسنگ
Like

تورسنگ در ساخت و ساز های جاده ای

طراحی انواع گابیون ها

طراحی انواع دیوارهای تورسنگ با استفاده از نرم افزارهای کاملا یکپارچه ی سازه ای طراحی شده است که تمام الزامات عملی مانند اقتصاد، زیبایی شناسی و عوامل محیطی را برآورده می سازد.این مقاله همچنین طراحی شش ضلعی با خواص همپوشانی را با طرح مستطیلی که مقاومت در برابر تغییر شکل جانبی دارد را مقایسه می کند. همچنین ظاهر تزئینی ساختار گابیون ها نیز اثرات زیست محیطی را افزایش می دهد، زیرا کمبود زباله ها معمولا در درون ساختار تورسنگی یافت می شود.

ادامه مطلب
مقاوم سازی به کمک سبد گابیون ها
Like

گابیون و مقاوم سازی سازه به کمک آن

گابیون هنری تثبیت شده که هزاران سال قدمت دارد.

کاربرد سازه های گابیون یا تورسنگ یکی از پایدار ترین روشهای ساخت و ساز در عمل تا به امروز.

انعطاف پذیری طراحی های گابیون باعث می شود که این گونه از ساخت و ساز ها برای پروژه های ساختمانی و یا معماری تا سازهای حائل با انبوه بسیار متنوعی برخوردار باشد.

لوئیس چین مدیر عامل شرکت سبدهای گابیونی و یک متخصص شناخته شده در این زمینه می گوید : وقتی فرایند پروژه فراتر می رود مانند پرتاب سنگ در یک جعبه است . در واقع ، این یک رشته مهندسی محیط زیستی بسیار ماهرانه است ، که این مزیت را دارد که می تواند از تکنیک های ساخت و نصب نسبتاً ساده ای استفاده کند که اغلب با مواد موجود فورا ترکیب شده و برای ایجاد راه حل های بسیار پایدار جهت افزایش استفاده کارگران می گردد ، و به

ادامه مطلب