موارد استفاده گابیون

موارد استفاده گابیون

در چنین شرایطی استفاده از سازه های گابیون به عنوان سازه نگه دارنده به طور گسترده کاربرد دارد چرا که می تواند در زمان کوتاه به روشی به صرفه و قابل اطمینان ، جاده را به شکل اولیه بازگرداند .

گابیون های مدرن در اکثر سازه های نگه دارنده سطوح بر روی زمین کاربردهای فراوانی دارند، از جمله در کارهای مهندسی هیدرولیک بعنوان پوشش ، بازگشت رانش زمین به شکل اولیه سازه های پشتیبان در کنار جاده ها، خاک ریز و دیوارهای سد مانند، مزیت این سازه ها نفوذ پذیری آنها است که باعث آزاد سازی فشار آب و در نتیجه پایداری بیشتری در سازیزهای بزرگتر نسبت به یک تکه سنگ دارند. مزیت دیگر آنها در مقابل بتن ،انعطاف پذیری آنهاست که تکان های کوچک باعث تغییر شکل و یا از بین رفتن آنها نمی شود.

سازه نگهدارنده گابیون چیست ؟

گابیون ها نوع خاصی از دیوارهای نگه دارنده باربر هستند که ساختاری سلول مانند دارند . به زبان دیگر این دیوارها قفس ها پیش ساخته شده از سیم های استیل با روکش روی هستند که داخل آنها با سنگ هایی به اندازه مناسب پر شده اند ، در صورت نیاز می توان به این سازه ها ویژگی های مکانیکی خاصی را نیز افزود. این سازه ها بر روی یکدیگر چفت شده اند و با سیم های روکش روی هم محکم می شوند . تنها عیب این سازه ها عمر محدود سبدهای فلزی آنها است.

این عیب که به ندرت رخ می دهد نیز با قرار دادن یک لایه دیگر از گابیون در زمان نیازو یا استفاده از سیم های ضد خوردگی قابل برطرف شدن است .

انتخاب مصالح مناسب ، در تولید سازه ای کارآمد ، نقشی به سزا دارد . خصوصاً انتخاب بافت سبد باید متناسب با نیاز های مکانیکی و مقاومتی مکان نصب بوده و خاصیت های تغییر شکل پذیری و غیر قابل حل شدن را دارا باشند. گابیون ها دارای ویژگی های تکنیکی و عملکردی خاص و منحصر بفرد هستند که در زیر آورده شده است.

گابیون ها سازه های تقویت شده ای هستند که قادر به مقاومت در برابر انواع مختلف فشار خصوصاً برش هستند ، سبد نه تنها قادر به تحمل سنگ های داخلی است بلکه به نوعی تقویت کننده تمام سازه نیز هست.

گابیون سازه های شکل پذیری هستند که برخلاف سایر سازه های جایگزین ، این ویژگی نه تنها باعث ضعیف شدن آن نمی شود بلکه باعث بهبود پخش بار در سطح سازه شده و همچنین با درگیر کردن تمام عناصر مقاوم به کار گرفته شده باعث ایجاد سازه های پیچیده و بسیار مقاوم می شود .

این سازه ها نفوذپذیرند و در نتیجه قابلیت جمع آوری و انتقال آب های زیرزمینی را دارند که دلیل اصلی عدم ثبات خاک است . این عملیات با فرآیند تبخیر که حاصل جریان هوا در بین فضاهای خالی سازه است ، تکمیل می شود .

گابیون ها سازه هایی دائمی و ماندگار هستند که نگهداری آنها غیر از مسائل مربوط به افزایش عمر آن ، تقریباً صفر است(مگر در محیط هایی با قدرت تخریب بالا ) بعلاوه ویژگیهای آنها به گونه ای است که تمایل بالا به وفق پذیری با شرایط طبیعی متعادل را دارا هستند . همچنین این سازه ها به سادگی قابل نصب بوده و نیازی به تجهیزات خاص و نیرو متخصص ندارند. این ویژگی در اتوبان ها ، رودها و بازسازیهای دریایی که ایجاد تغییرات پس از نصب لازم است ، اهمیت بالایی پیدا می کند.

با وجودی که هزینه تمام شده سازه گابیونی تقریبا نصف قیمت یک متر مکعب بتن است ، ولی از سنگ گرانتر است . پایداری این سازه نیز برابر با بتن و بسیار بیشتر از سنگ است . گابیون های بزرگ را می توان با تکه های سنگ بزرگ و طبیعی پر کرده و برای تثبیت جاده ها به کار برد. همچنین با قرار دادن در ردیف هایی از این سازه ها بر روی هم می توان دیوار کوتاهی ساخت که به دلیل وزن بالایشان تعادل خوبی دارند.

کنترل تعادل در گابیون چگونه انجام می شود ؟

گابیون ها،سازه های باربری هستند که برای حفظ تعادل به وزنشان اتکا می کنند بنابر این افزایش جرم یکی از روش های افزایش ثبات آنهاست ، با این وجود نه تنها این روش از لحاظ استفاده مواد اولیه چندان مقرون به صرفه نیست بلکه در هنگام حمل و نقل و نصب نیز مشکل زا است .

با وجودی که دیوارهای تقویت کننده در برابر تکان مقاومت نشان می دهند ، برخی از دیوارهای عمودی و افقی ، همچنان با برتری زیادی نسبت به سایر سازه ها مورد استفاده قرار می گیرند. تکان ها عمودی و افقی عموماً حاصل فشارهایی در سطح پشت دیوار است. همواره تصور می شود که این فشار به صورت خطی مورب و به یک سوم ارتفاع پایین دیوار وارد می شود. با وجودی که ارتفاع و زاویه این فشار با توجه به فرضیات و تئوری کلاسیک استفاده شده در حل مسئله متفاوت است ولی می توان نتیجه گرفت که این فشار به صورت مایل وارد شده و قابل تجزیه به دو بردار عمودی و افقی نیز هست .

محاسبات مربوط به گابیون ها نیز مانند سایر سازه های باربر انجام می شود و تفاوتی با بقیه ندارند . در هنگام کنترل پایداری این سازه ها باید مقادیر کافی شناخت مربوط به امنیت سرنگونی و لغزش مربوط به سازه محاسبه شود.