چگونه ویلا طراحی کنیم | طراحی ویلا مدرن با گابیون

چگونه ویلا طراحی کنیم!

طراحی ویلا

طراحی ویلا یکی از کسب و کارهاییست که همیشه با استقابل کارفرمایان روبرو بوده و هست؛ اصولا کارفرمایان به نمای ظاهری، محوطه سازی و همچنین دکوراسیون داخلی ویلا علاقه‌ای خاص دارند. به همین جهت طراحی ویلا بسیار پیشرفت داشته و این روزها در ایران به خصوص شهرهای مجاور پایتخت و شهرهای خوش آب و هوای مناطق شمالی کشور ویلاهایی با طراحی خاص و متفاوت به چشم می‌خورد.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا مدرن به سبکی نوین از درخواست‌های بیشتر کارفرمایان است که البته با صرف هزینه‌ای نسبتا بالا انجام می‌شود و کارفرمایان عموما به دنبال طراحی ویلا مدرن و به روز هستند. به همین جهت در طراحی ویلای مدرن معماران سعی براین مهم دارند که با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه، بافت جغرافیای، متراژ و مساحت، طبقات ویلا و همچنین استانداردهای معماری اقدام به طراحی ویلای مدرن نمایند. علاوه براین استفاده از مصالح و متریال‌ها جهت ساخت و طراحی ویلا تاثیر به سزایی در ایجاد سبک مدرن ویلا خواهد داشت.

طراحی ویلا مدرن
طراحی ویلا مدرن

گابیون در طراحی ویلا مدرن

گابیون در طراحی ویلا مدرن نقش اساسی دارد و یکی از سازه‌های نوین در طراحی ویلای مدرن به شمار می‌آید.

گابیون چیست؟

گابیون سازه‌ای از جنس توری فلزی بوده که ابعاد متفاوت دارد و داخل آن با سنگ، چوب یا مواد معدنی طبیعی پر می‌شود. دیوار گابیونی سازه‌ای اصلی در طراحی ویلای مدرن است که می‌توانید در اجرای نما و دیوار ویلا، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از انواع سازه گابیونی استفاده کنید.

طراحی ویلا با گابیون

طراحی ویلا با گابیون این امکان را به شما می‌دهد تا یکی از نوین‌ترین سبک‌های طراحی را به کار برید؛ در طراحی ویلا با گابیون و انواع سازه گابیونی می‌توانید ایده‌های خاص و متفاوت اجرا کرده و به این ترتیب ویلا را به بهترین شکل معماری نمایید. علاوه‌براین اجرای گابیون در طراحی ویلا با توجه به این که از سنگ و توری‌های فلزی ایجاد می‌شود، مقاومت بسیار بالایی دارد.

طراحی ویلا با گابیون
طراحی ویلا با گابیون

انواع سازه گابیونی در طراحی ویلا مدرن

انواع سازه گابیونی در طراحی ویلا مدرن کاربرد دارد و همانطور که در بالا ذکر شده دیوار گابیونی یکی از اصلی‌ترین سازه گابیونی در طراحی ویلا به شمار می‌آید.

طراحی نمای ویلا با گابیون

طراحی نمای ویلا با گابیون که یکی از معماری‌های نوین به شمار می‌آید یکی از بهترین گزینه‌ها برای خاص و متفاوت جلوه دادن ویلاست؛ برای طراحی نمای ویلا با گابیون می‌توانید، تمامی نمای یا قسمتی از نمای ویلا را با سازه گابیونی طراحی کنید. یکی از مزیت‌های نمای گابیونی این است که می‌توانید نما را با دیگر متریال‌ها و مصالح مخصوص نما تلفیق کرده و ایده‌ای جذاب پیاده کنید.

طراحی نمای ویلا با گابیون
طراحی نمای ویلا با گابیون

طراحی دیوار بیرونی ویلا با گابیون

پس از نمای ویلا، دیوار یا حصار کشی ویلا بسیار با اهمیت بوده و نه تنها از لحاظ امنیتی بلکه از منظر زیبایی، جلوه‌ای ویژه به ویلا می‌دهد. طراحی دیوار بیرونی ویلا با گابیون ایده‌ای متفاوت بوده که البته در کشورهای پیشرفته از سالیان قبل کاربرد داشته است. شما می‌توانید با طراحی دیوار بیرونی ویلا با گابیون هارمونی خاصی با نمای گابیون شده ایجاد کرده و طراحی ویلا را کاملا خاص کنید.

طراحی دیوار بیرونی ویلا با گابیون
طراحی دیوار بیرونی ویلا با گابیون
دیوارکشی ویلا با گابیون
دیوارکشی ویلا با گابیون

در هر صورت سازه گابیونی سبک مدرن به شمار می‌آید که در کشور ایران روبه پیشرفت بوده و می‌توانید با بکار گیری سازه گابیونی در طراحی نمای ویلا و دیوار کشی ویلا فضایی خاص ایجاد کنید.

گذاشتن یک دیدگاه