کاربرد گابیون دکوراتیو در محوطه سازی چیست

گابیون دکوراتیو در محوطه سازی

گابیون دکوراتیو

گابیون دکوراتیو یکی از المان‌های کاربردی در محوطه سازی بوده که این روزها طراحان و معماران از انواع سازه گابیونی در فضاسازی و محوطه سازی بهره می‌برند. گابیون از سازه‌های قدیمی محسوب می‌شود که به لحاظ استقامت و استحکام بالا در ساخت و ساز بسیار پرکاربرد بوده است؛ همانطور که می‌دانید، گابیون توری فلزیست که با مواد معدنی طبیعی از جمله: سنگ و چوب پر می‌شود. اما امروزه نه تنها در ساخت و ساز بلکه در دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از سازه گابیونی به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با چندین سازه گابیونی که در فضای بیرونی و بعضا فضای داخلی کاربرد دارد به طور مختصر آشنا نماییم؛ با سنگتوری همراه باشید.

آتشدان گابیونی

آتشدان گابیونی نوعی گابیون دکوراتیو است که در طراحی نوین مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ می‌توان انواع آتشدان گابیونی را در طراحی روف گاردن یا طراحی ویلای مدرن بکار برد. این سازه گابیونی در مدل‌ها و طرح‌های متنوع قابل اجرا بوده که با توجه به نظر کارفرما انجام می‌شود.

آتشدان گابیونی
آتشدان گابیونی

شومینه گابیونی

شومینه گابیونی از انواع سازه‌ایست که نه تنها در محوطه سازی، بلکه در دکوراسیون داخلی نیز کاربرد داشته و بسیار خاص است. شومینه گابیونی که علاوه‌بر سازه، گابیون دکوراتیو محسوب می‌شود، قابل اجرا در طرح‌های متنوع و سایزهای متفاوت است؛ بنابراین معمار به راحتی می‌تواند سازه‌ای طبق خواسته کاربر طراحی نماید.

شومینه گابیونی
شومینه گابیونی

نیمکت گابیونی

نیمکت گابیونی هم مانند انواع سازه گابیونی، این روزها طرفداران بسیاری دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر زیبا سازی مکان مورد نظر، محلی برای نشستن و استراحت داشته باشید. نیمکت گابیونی در سایزها و ابعاد متفاوت ساخته می‌شود و شما می‌توانید نیمکت گابیونی مورد نظر خود را با توجه به مکان و مساحت انتخاب نمایید.

نیمکت گابیونی
نیمکت گابیونی

باربیکیو گابیونی

باربیکیو گابیونی نوعی دیگر از طراحی با گابیون بوده که ایده‌ای نوین در طراحی فضای باز است و می‌توان با استفاده از گابیون، باربیکیو اجرا کرد. این مدل از برابیکیو در محوطه سازی ویلا مورد استقبال قرار گرفته است که به طور قابل توجهی موجب تغییر فضای باز خواهد شد. نمونه‌هایی از باربیکیو گابیونی که گابیون دکوراتیو است را در این تصاویر مشاهده خواهید کرد.

باربیکیو گابیونی
باربیکیو گابیونی

میز گابیونی

میز گابیونی که می‌توان گفت یکی از پرکاربردترین سازه گابیونی‌ست، در دکوراسیون داخلی و همچنین فضای باز و محوطه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. میز گابیونی به دلیل این که سبکی مدرن است، جلوه‌ای خاص و ویژه به فضای شما می‌بخشد؛ بنابراین می‌توانید در محیط منزل یا فضای باز از میز گابیونی استفاده کنید. میز گابیونی نه تنها سازه‌ای پرطرفدار بوده بکه گابیون دکوراتیو نیز محسوب می‌شود و در فضای منزل ایده‌ای خاص است.

میز گابیونی
میز گابیونی

مجسمه گابیونی

مجسمه گابیونی که اصلی‌ترین گابیون دکوراتیو است در محوطه سازی باعث می‌شود تا مکان مورد نظر فضایی متفاوت داشته و علاوه‌براین سبکی نوین را ارائه دهد. به همین علت می‌توانید از انواع مجسمه گابیونی در طراحی محیط و فضای باز استفاده کنید. شما می‌توانید مدل‌های متفاوتی از مجسمه گابیونی طراحی کرده و حتی بر طبق سلیقه مورد علاقه ایده‌ای جذاب به طراح ارائه کنید تا مجسمه گابیونی را اجرا نماید.

مجسمه گابیونی
مجسمه گابیونی

گابیون دکوراتیو به مواردی که ذکر شد، ختم نمی‌شود و می‌توان از سازه گابیونی به طور گسترده‌ای در محوطه سازی و دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

گذاشتن یک دیدگاه