گابیون بندی

در این مقاله سعی میکنیم نحوه ی درست کردن یک گابیون ساده و کوچک یا گابیون بندی را به شما توضیح دهیم و بگوییم به چه شکل میشود یک پایه گابیونی کوچک برای گلدان یا گیاهان خود درست کنید.

 

یک پایه از سنگ های کوچک (بهتر است از سنگ های رودخانه ای) با یک قفس ساده و یک گلدان برای روی آن و همچنین استعداد تزیینی شما برای انجام گابیون بندی کافی است.

 

گابیون سنگ
گابیون سنگ

هنر گابیون بندی

هنر گابیون بندی ( قفسهای فلزی که سنگهای سنگی دارند ) در در ایران محبوبیت زیادی یافته است. گابیون ها که از مدت ها قبل در اروپا و استرالیا مورد استفاده قرار می گرفتند ، میز و تکیه گاه های نیمکت ، دیوارهای نگهدارنده مدرن ، گودال های آتش نشانی ، و … را تشکیل می دهند. برای پیچ و تاب ما در یک دستگاه خاکی گابیون ،از سه قفس نسبتا مفتولی محکم ، سنگ مزارع یا رودخانه ای و یک سیم چین استفاده کردیم. اگر می خواهید قفسه ای کوتاه تر باشد ، می توانید قفس مونتاژ شده را به ارتفاع دلخواه خود ببرید یا از قفس های گلخانه ای یا قفس های موجود در گلفروشی برای گابیون بندی استفاده کنید.

با چند برش و چند سنگ ، شما یک ایستاده مرسوم ، مد روز ، با دوام خواهید داشت که زیبایی عمودی به باغ ایجاد می کند. برای صرفه جویی در هزینه ، از سنگ حیاط خود استفاده کنید یا سنگ های کوچک رودخانه ای را به صورت عمده از یک معدن خریداری کنید. دیگر چیزهای که میتوانید گابیون بندی اضافه کنید شامل یک برش چوب فرسوده ، سینی فلزی یا تخته سنگ است. گابیون بندی فقط حدود یک ساعت طول می کشد اما می تواند مدت طولانی در باغ و فضای سبز شما بماند.

 

 

آنچه شما نیز دارید:

  • محافظ چشم و دستکش
  • سیم چین بزرگ یا قیچی های مخصوص باغبانی

لوازم مورد نیاز:

  • سه قفس میوه یا مفتولی به بلندای ۱ تا ۱.۵ متر
  • سیم استیل
  • ۷۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم سنگ های روخانه ای
  • یک ظرف گلی کاشته شده در خاک

 

چطوری انجامش بدیم?

قدم اول گابیون بندی

قفس های مفتولی مانند یا قفس های میوه

سه قفس را معکوس کنید و آنها را به هم بچسبانید. هر قفس را بچرخانید تا حتی دهانه های شبکه ایجاد شود. طول ۱۰ سانتی سیم را در چند تقاطع در قفس بپوشانید تا گابیون را در کنار هم ایمن کنید.

 

گابیون بندی
آموزش بستن گابیون

قدم دوم گابیون بندی

پاهای قفس را قطع کنید

با پوشیدن محافظ چشم و دستکش ، از سیم چین استفاده کنید تا تمام پایه های مفتول را چفت کنید. پایه را صاف کنید تا حتی با حلقه بالا باشد.

 

گابیون چیست
نحوه ی بستن گابیون

 

قدم سوم گابیون بندی

قفس را پر کنید

توری گابیون را در جای خود تنظیم کرده و با سنگهای رودخانه ای و دایره ای شکل پر کنید. در ابتدا بزرگترین سنگ ها را رها کنید و سنگ های کوچکتر را روی آن قرار دهید تا گابیون بندی فضای بدون شکاف های بزرگ فضای شما پر شود. یک کفی استیل یا گلی را در بالا قرار دهید و یک گلدان را روی آن قرار دهید.

 

گابیون بندی
گابیون بندی

امیدوارم حالا بتونید یک گابیون کوچک خونگی درحیاط یا تراس خود درست کنید.

 

برای اطلاع از لیست قیمت توری گابیون,قیمت گابیون بندی و هزینه های آن با شماره ۸۸۸۷۹۳۳۹۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

نظرات خود را از طریق دیدگاه یا تماس با ما بیان کنید.

 

 

 

مطالب مرتبط

گذاشتن یک دیدگاه