گابیون را با چه موادی پر کنیم | پر کردن گابیون

گابیون تزئینی را با چه موادی پر کنیم

گابیون تزئینی و کاربرد آن

سازه گابیونی یکی از المان‌های نوین در طراحی دکوراسیون داخلی و نیز محوطه سازی بوده که این روزها طرفداران زیادی دارد. به همین علت می‌توان گفت گابیون از عناصر زیبایی محیط به شمار می‌آید که می‌توانید از سازه گابیونی در ساخت مجسمه، نیمکت، میز، دیوار یا پارتیشن، حصار، باربکیو یا آتشدان و … بهرمند شوید.

سازه گابیونی علاوه‌براین از زمان‌های دور در صنعت ساخت و ساز کاربرد داشته است و همچنان از انواع سبدهای گابیونی در این صنف مورد استفاده قرار می‌گیرد که با پر کردن گابیون از مصالح ساختمانی انجام می‌شود. اما امروزه بیشترین کاربرد گابیون در معماری نوین و طراحی بوده که می‌توان با استفاده از سازه گابیونی ایده‌های مدرن خلق نمود.

گابیون تزئینی را با چه موادی پر کنیم
گابیون تزئینی را با چه موادی پر کنیم

پر کردن گابیون

همانطور که می‌دانید گابیون سازه‌ای فلزی و توری مانند است و پس از این که در ابعاد مورد نظر ساخته می‌شود، باید داخل توری گابیونی را با مواد معدنی طبیعی یا غیر طبیعی و ساخته دسته بشر پر کنید. برای پر کردن گابیون تزیئنی پس از ساخت توری فلزی، در مرکز گابیون، جسمی قرار داده می‌شود طوری که مشخص قابل دیدن نباشد؛ علت این کار این است تا مواد مورد نظر برای پر کردن گابیون کمتر استفاده شده و بیشتر در نقطه دید بکار برده شود تا به نوعی در مصرف مواد صرفه جویی شود. ما در این مقاله قصد داریم شما را با دیگر موادی که امکان استفاده درون گابیون را دارد آشنا نماییم.

مواد قابل استفاده برای پر کردن گابیون

پر کردن گابیون با سنگ

سنگ یکی از اصلی‌ترین مواد برای پر کردن سازه گابیونی است؛ مرسوم‌تریم موادی که برای پر کردن سازه گابیون مورد استفاده قرار می‌گیرد، سنگ است که در ابعاد ریز و درشت، شکسته یا صیقل داده شده درون گابیون جای می‌گیرد. سنگ‌ها درون گابیون ترکیبی زیبا و خاص ایجاد می‌کنند و شما می‌توانید با نورپردازی مناسب این زیبایی را دو چندان نمایید. در کشور ایران با توجه به این که سنگ یکی از واد طبیعیست که بسیار یافت می‌شود، برای پر کردن سازه گابیون تزیئنی بیشتر از سنگ در نمدل‌های متفاوت استفاده می‌شود.

پر کردن گابیون با سنگ
پر کردن گابیون با سنگ

پر کردن گابیون با چوب

از دیگر مواد طبیعی که جهت پر کردن گابیون استفاده می‌شود چوب است؛ چوب نه تنها در طرای دکوراسیون داخلی و موطه سازی بسیار پر کاربرد است، بلکه باعث ایجاد حسی گرم و صمیمی خواهد شد. استفاده از چوب برای پر کردن سازه گابیون در کشورهای خارجی بسیار مرسوم است، اما در کشور ایران طرفدار زیادی ندارد. حال آن که می‌توانید با پر کردن سازه گابیون از چوب برش داده شده در طر‌ح‌های متنوع، ایده‌ای خاص و جذاب خلق نمایید.

پر کردن گابیون با چوب
پر کردن گابیون با چوب

پر کردن گابیون با ضایعات فلزی

فلز مواد طبیعی دیگرست که می‌توانید برای پر کردن سازه گابیون از آن استفاده کنید؛ همانطور که می‌دانید ضایعات فلزی از موادیست که در کشورهای خارجی برای پر کردن سازه گابیون کاربرد دارد. شما می‌توانید با تهیه ضایعات فلزی و قرار دادن آن ‌ها دورن گابیون، ایده‌ای نو خلق کرده و به این صورت فضایی خاص ایجاد کنید. علاوه‌براین به این صورت نیز از ضایعات فلزی در جهت زیباسازی محیط به طور مثبت بهرمند شده‌اید.

پر کردن گابیون با ضایعات فلزی
پر کردن گابیون با ضایعات فلزی

پر کردن گابیون با ضایعات پلاستیکی و شیشه‌ای

ضایعات پلاستیکی از دیگر موادیست که برای پر کردن گابیون کاربرد دارد؛ با این کار علاوه‌براین که از ایجاد زباله جلوگیری می‌کنید، قادرید تا طراحی متفاوت اجرا نمایید. استفاده از ضایعات پلاستیکی در پر کردن گابیونی روشی جالب بوده که باعث می‌شود طراحی خاص و متفاوت در محیط داشته باشید.

پر کردن گابیون با ضایعات پلاستیکی و شیشه‌ای
پر کردن گابیون با ضایعات پلاستیکی و شیشه‌ای

دیدگاه ها (1)

Great website! It looks extremely expert! Keep up the excellent job!

گذاشتن یک دیدگاه