10 مزیت اصلی گابیون یا تورسنگی

  • انعطاف پذیری

یکی از دلایل اصلی استفاده از دیوارهای گابیون این است که آنها بسیار انعطاف پذیر و بادوام هستند. تحت فشار زیاد ، سبد تورسنگی تغییر شکل خواهد داد، فشرده می شود و کمی شکست می خورد. این یک ویژگی کاربردی است که مانع از بین رفتن تمامیت ساختاری سازه می شود و در نهایت باعث می شود در طی زمان قدرت بیشتری پیدا کند. علاوه بر این ، عدم قرار دادن روی زمین (مانند یک دیوار عادی) به معنای یک بازوی کمکی برای کلیه حرکات کوچک زمین است که به طور طبیعی اتفاق می افتد.

 

  • استحکام

مش سیمی که سبد یا قفس را تشکیل می دهد ،به عنوان تقویت ساختار کلی تحت فشار بسیار قوی است و مانند یک ظرف عمل می کند. با گذشت زمان به دلیل جمع شدن لجن و پر شدن پوشش گیاهی بین سنگ ها یک ساختار طبیعی بطور دائمی را تشکیل می دهند، در واقع با افزایش سن قوی تر می شوند و بسیاری از افراد از این واقعیت استفاده کرده اند که از سبدهای گابیونی به عنوان پایه میزها و نیمکتها استفاده کنند.

دیوار تورسنگی

  • نفوذ پذیری

ماهیت ساخت تورسنگ به معنای پرکردن فضای بین سنگ است. که به کل ساختار اجازه تنفس می دهد و این اجازه را می دهد تا هوا و آب از بین این شکاف ها حرکت کنند از طرف دیگر سازه های بتنی به دلیل عدم نفوذپذیری آنها می توانند فشار هیدرواستاتیک ایجاد کنند و این می تواند یکپارچگی ساختاری آن را به خطر بیاندازد.

 

  • مقرون به صرفه

قیمت نصب گابیون نسبت به بیشتر مصالح ساختمانی مانند بتن ارزان تر است و خودتان می توانید آنها را به راحتی جمع کنید و از لزوم خرید بتن سنگین جلوگیری کنید. پر کردن قفس گابیون با سنگ می تواند با هزینه بسیار کمتری تهیه شود. زیرا تقریباً هر کسی می تواند بدون نیاز به استخدام افراد برای انجام این کار ، یک ساختار قفس تورسنگی ایجاد کند. تنها یک استثنا در اینجا وجود دارد،اگر خواستید ارتفاع بیشتر از یک متر بسازید برای ایمن نگه داشتن آن با یک متخصصان شرکت سنگتوری مشورت کنید.

 

  • پایه محکم

یکی از مهمترین موارد اجرای دیوار گابیونی نسبت به دیوارهای سنتی این است که شما به یک پایه معمولی احتیاج ندارید، بلکه به یک لایه پر از سنگ های فشرده مانند سنگ خرد شده نیاز دارید، ممکن است فکر کنید ترجمه به پایه که به طور محکم در زمین کاشته نشده است ترجمه می شود ، اما این طور نیست. تا زمانی که صاف کرده و زمین را برای قرار دادن دیوار آماده کرده باشید ، پر کردن آن در قسمت زیر سبد به طور مستقیم در داخل زمین مستقر می شود ، و از مقاومت اصطکاک برخوردار است که سبد ها را در جای خود نگه می دارد و مانع از کشیده شدن ساختار نمی شود.

تولید گابیون

  • کاهش فرسایش

 

همانطور که در بالا ذکر شد ،مزیت اصلی و کاربرد اصلی تورسنگی، کاهش یا جلوگیری از فرسایش است. این کار با جذب نیروی آب در حال جریان است ، زیرا انرژی با پر شدن سنگ از بین می رود ، بنابراین از مناطقی که در معرض فرسایش هستند محافظت می کند. به همین دلیل از آنها برای تقویت سواحل رودخانه ها و خطوط ساحلی که در معرض تهدید فرسایش قرار دارند استفاده می شود. اگر حوضچه یا رودخانه ای دارید ، یا باغ شما به رودخانه باز می گردد ، یک دیوار گابیون یک روش عملی عالی برای محافظت از زمین است.

 

  • زیبایی شناسی

دلیل عمده ای که اخیراً سبد و دیوارهای تورسنگی فراگیرتر شده است این است که هنوز هم طبیعی به نظر می رسند و با استفاده از مواد پرکننده ساده ای مثل سنگ می توانند فضایی را با زمین خود مطابقت دهند. از سبد هایی با اندازه و اشکال مختلف استفاده می شود ، از جمله سبدهای خمیده که هنگام جمع شدن خم یا دایره ای ایجاد می کنند و در داخل آنها می توان از پر کردن انواع رنگ و بافت استفاده کرد.

 

  • سازگار با محیط زیست

هنگامی که از مواد محلی (یعنی از سنگ های اطراف خودتان) برای پر کردن استفاده می شود، هزینه های حمل و نقل و مصرف سوخت مرتبط با آن تقریباً از بین می رود،به این معنی که با قرار دادن دیوار گابیونی نسبت به یک دیوار بتونی سنتی تلفات بسیار کمتری به محیط می رسد. همچنین، از آنجا که پر کردن سبدهای تورسنگی باعث می شود از موادی که قبلاً وجود دارد استفاده شود ، تقاضای اضافی در ساخت بتن یا مواد دیگر وجود ندارد. به لطف استحکام و نفوذ پذیری آنها ،تور سنگی ها نیز بسیار ماندگار ، بادوام و پایدار هستند.

قیمت نصب تورسنگ

  • نصب آسان

می توانید ظرف یک روز دکور گابیونی خود را جمع کنید. تمام چیزی که لازم است این است که سبد ها را به هم بچسبانید، زمینی را که در آن قرار خواهد گرفت ، آماده کنید و با پر کردن سنگ ها شروع کنید یکی از ترفندهای کلیدی انتخاب تکه های سنگی سنگین برای طرفین است که بیشتر اوقات دیده می شود – بسیاری از افراد لبه ها را با بهترین قطعات خط می کنند و مرکز را با پر کردن متریال های ارزان تر و صرفه جویی در این قسمت پر می کنند. تکرار میکنیم اگر در حال ساخت بیش از یک متر ارتفاع هستید، یا قصد دارید در بالای دیوار یا سبد های بزرگ بسازید ، باید با یک مهندس سازه مشورت کنید ،اما برای سایر موارد،می تواند توسط خودتان انجام شوند.

 

  • جابجایی

برخلاف یک دیوار یا سازه بتونی ، تورسنگی ها به زمین ثابت نیستند، بنابراین می توانند با سادگی نسبی جابجا یا پایین بیایند تا در یک محیط در حال تغییر و یا صرفاً زیبایی شناسی قرار بگیرند. این می تواند به شما امکان انعطاف پذیری را برای امتحان کردن یک باغ یا طراحی منظره ببخشد، تا با جابجایی تورسنگ ها به مدل مناسب خود دست یابید.

 

نظر شما چیه؟ نظر خودتون را با ما در دیدگاه به اشتراک بگذارید؟
هم اینکه میتونید با مشاوران شرکت ما (سنگتوری) (۸۸۷۹۳۳۸۹-۰۲۱ یا ۸۸۷۹۳۶۲۸-۰۲۱) درمورد خرید انواع سنگ،تورسنگ و قفس گابیونی و.. تماس بگیرید تا اصولی و حرفه ای راهنماییتون کنن.

مطالب مرتبط

گذاشتن یک دیدگاه