5 مزیت اصلی گابیون نسبت به بتن

گابیون یا تورسنگی بیش از یک قرن پیش اختراع شده است ، اما امروزه برای بسیاری از پروژه های زیربنایی و معماری کشف و استفاده میشود، از معماری منازل،ویلا و مجتمع های تجاری تا برای جلوگیری از فرسایش و موارد مهندسی.

گابیونها پایدار هستند ، در حالی که سازه های بتونی می توانند ردپای کربن بالایی داشته باشند. آنها به طور معمول برای ایجاد ساختارهای انعطاف پذیر ، نفوذپذیر و یکپارچه استفاده می شوند و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند ، بنابراین در جایی که بتن الزامی نیست می توان از آنها استفاده کرد. به همین دلیل گابیونها در ساخت و سازهای مدرن قابل استفاده هستند.

طراحی یک دیوار نگهدارنده می تواند باعث دردسرهای زیادی شود. چگونه آن را طراحی کنیم؟ کدام مواد بهتر است استفاده شوند؟ اثرات زیبایی شناختی و محیطی چیست؟ و از همه مهمتر اثر آن روی محیط زیست ما؟

گابیون سنگی
گابیون سنگی

ما با ۵ دلیل خواهیم گفت که پاسخی آسان و مؤثر برای همه این سؤالها وجود دارد: گابیون، از زیبایی شناسی تا مهندسی و از پایداری تا روند معماری ، دیوار گابیون واقعاً می تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد ، با ترکیب ویژگی های مختلفی که تا حد زیادی بر مزایای سایر راه حلهای “سنتی” مانند بتن غلبه می کند.

مزایای گابیون

  • گابیون دوستدار محیط زیست

تجزیه و تحلیل ردپای کربن نشان می دهد که استفاده از محلول گبیونی می تواند انتشار CO2 را تا ۸۰٪ در مقایسه با دیواره نگهدارنده بتنی در همان ارتفاع کاهش دهد.

در صورت اجازه رشد ، پوشش گیاهی می تواند درون دیواره گابیونی ایجاد شود ، که می تواند هم باعث زیبایی شود و هم سبز کردن محیط شما.

  • گابیون زیبا در یک نگاه

زیبایی شناسی مهم است. سازه های بتونی خیلی زیبا نیستند و در برخی موارد غیر ضروری هستند ، زیرا دیوارهای گابیونی عنصری از اعتبار را در زیرساخت های شما ایجاد می کنند،دیوارهای بتونی کلاسیک یا دیوارهای نگهدارنده یکپارچه هستند ، در حالی که توری گابیونی ، پر از سنگ های متفاوت با سایز های مختلف است و بیشتر با محیط اطراف خود همدردی می کنند. سازه های گابیون همچنین می تواند به گونه ای طراحی شود که گیاهان هنگام استعمار فضاهای بینابینی بین پر شدن سنگ ، دوباره پوشش گیاهی صورت گیرد ،بنابراین به طبیعت باز می گردد. می توان گفت که گابیون ها راهی برای تأمین طبیعت با خود هستند!

 

 

  • گابیون دوستدار جیب شما

 همیشه، برای ساخت زیرساخت های زیبا ، سرمایه گذاری های زیادی لازم بود.

موارد دیگر با گابیون ها کمی متفاوت هستند ، زیرا ماهیت ذاتی آنها حمل و نقل و قیمت تورسنگ کلی را کاهش می دهد. اما فقط برچسب زدن گابیون ها به عنوان یک راه حل کم هزینه ناعادلانه است.گابیون ها محصولی با ارزش بالا هستند زیرا اگر متغیرهایی مانند دستاوردهای زیست محیطی و زیبایی شناسی را در نظر بگیرید بازده آنها غیرقابل اندازه گیری است.

گابیون
گابیون

 

  • تور سنگ هوشمند و انعطاف پذیر است

چه کسی می گوید که تور سنگ ها روستایی هستند؟!

بسیاری از ساختمانها و زیرساخت های مدرن که امروزه طراحی و یا به روز شده اند ، از تورسنگ ها استفاده می کنند تا ظاهر خود را بهبود بخشند و خواسته های پایداری را برآورده کنند. تورسنگی در هنگام محوطه سازی و طراحی شهری یک اهرم معماری را در مهندسی  وطراحی تشکیل می دهد.

  • تورسنگ مقیاس پذیر

حتی اگر فناوری پایه یکسان باقی بماند ، سیم به سیم هر دیواره نگهدارنده می تواند با نیازهای مختلف سازگار شود و به سایز و طرح های مختلف در بیاید.علاوه بر این ، ساختارهای گابیونها کاملاً مقیاس پذیر هستند زیرا نه تنها می توانند برای سازه های عظیم بلکه برای سازه های کوچک هم استفاده شوند.

طراحی گابیون
طراحی گابیون

 

نظر شما چیست؟ نظر خودتون را با ما در دیدگاه به اشتراک بگذارید؟
هم اینکه میتونید با مشاورای شرکت سنگتوری (۸۸۷۹۳۳۸۹-۰۲۱) تماس بگیرید تا اصولی و حرفه ای راهنماییتون کنن

مطالب مرتبط

گذاشتن یک دیدگاه