مزایای دیوار تورسنگی یا گابیون

اگر به استفاده ی برخی از دیوارهای گابیونی به عنوان دیوارهایی مقاوم و یا حتی دیزاین فضای بیرون برای ملک خود فکر می کنید، احتمالا به این نیز اندیشیده اید که آیا آن ها بهترین انتخاب می باشند یا خیر. مانند هر چیز دیگر، این دیوارها فواید و معایب خود را دارند. برای تعیین اینکه آیا تورسنگ ها انتخاب درستی برای پروژه ای که شما در ذهن خود دارید، است یا خیر؛ نیاز خواهد داشت که این معایب و فواید را با یکدیگر مقایسه کنید.

طراحی دیوار سنگی

فواید

فواید بسیاری مرتبط با استفاده از دیوارهای گابیونی وجود دارند، از قبیل:

پایه های بسیار قوی آن ها که از شکستنشان زیر بارهای سنگین جلوگیری می کنند. آن ها به کاهش سرعت جریان آب کمک می کنند، همان طور که سنگ های رودخانه ای یا سنگ های گابیون انرژی آن را می گیرند، از میزان تخریب آن جلوگیری می کنند. انعطاف پذیری سبدهای گابیونی و سنگ هایی که در خود دارند، همان طور که زمین زیرشان تغییر می کند، حرکات کوچک را ممکن می سازند.

به مرور زمان، شکاف های بین سنگ ها می تواند با گیاهان پر شود که به استحکام دیوارها بیشتر کمک می کند. حمل و انتقال مواد بسیار ساده و آسان است، که کمک خوبی به کاهش زمان در ساخت گابیون می باشد.

شکاف های بین سنگ ها به آب اجازه می دهد تا از میان این ساختار عبور کند که این امر در حفظ سطح پایین آب زمین بسیار مناسب می باشد.

معایب

همچنین معایبی نیز در مورد دیوارهای گابیونی وجود دارند که شما باید در مورد آن ها مطلع شوید.

در برخی از موارد تاثیر زیبایی شناسی دیوارها بسیار پایین است زیرا سیم های گابیون مشخص می باشند.

سرعت بالای آب می تواند باعث آسیب دیوار تورسنگ از طریق اثر یک جسم بزرگ یا قوی شوند.

این امر نیز قابل توجه است که به خاطر داشته باشید، فواید و معایب دیوارهای گابیونی به مکانی که در آن از آن ها استفاده می کنید، در دسترس بودن مواد و ابزار، و در دسترس بودن نیروی کار بستگی دارد.

ساخت تورسنگ

شرایط مکانی

اگر زمین نسبتا نرم باشد، شما نیاز دارید تا یک پایه بتنی یا سنگی برای قرار گرفتن سبدهای گابیونی بر آن ها، ایجاد کنید. این امر می تواند زمان و هزینه ی قابل توجهی را اضافه کند. اگر زمین تقریبا سفت باشد، شما می توانید فورا دیوارها را بنا کنید.

در دسترس بودن مواد و ابزار

اگر عرضه کننده سبدهای گابیون و سنگ ها را داشته باشید، شما به محضی که به خانه رسیدید می توانید دیوارهای خود را بنا کنید. اما اگر قرار باشد که این مواد را سفارش دهند باید تا موقع رسیدن آن ها صبر کنید. گاهی ابزار هم نیاز می شود.

در دسترس بودن نیروی کار

پر کردن سبدها با سنگ کاریست که باید با دست انجام شود، که می تواند زمان بر باشد ( به خصوص اگر تعداد سبدهایتان زیاد باشد)، و در صورت مراقب نبودن می توانید منجر به آسیب گردد. اگر کسی را داشته باشید که به شما در این امر کمک کند، می تونید سریع تر این کار را به اتمام برسانید،(که البته این کار اصلا به این سادگی ها هم نیست و نیاز به کمی مهندسی هم دارد.)

امیدواریم اطلاعات ذکر شده در امر تصمیم گیری در مورد دیوارهای تورسنگی برای شما مفید واقع شده باشد. درحالیکه این دیوارها جلوه ای بسیار زیبا دارند و می توانند حس واقعی از لوکس بودن را به ملک شما بدهند، مهم است که توجه داشته باشید که برای هر شرایطی نمی باشند. و به این امر دقت کنید که سبدها را به درستی قرار داده و با سنگ های مناسبشان پر کنید.

 

نظر شما چیه؟ نظر خودتون را با ما در دیدگاه به اشتراک بگذارید؟
هم اینکه میتونید با مشاوران شرکت ما (سنگتوری) (۸۸۷۹۳۳۸۹-۰۲۱ یا ۸۸۷۹۳۶۲۸-۰۲۱) درمورد خرید انواع سنگ،تورسنگ و قفس گابیونی و.. تماس بگیرید تا اصولی و حرفه ای راهنماییتون کنن.

مطالب مرتبط

گذاشتن یک دیدگاه